En iyi otel rezervasyonu siteleri

Ülkemizdeki tatil anlayışı geliştikçe insanlar daha fazla otel arıyorlar bundan dolayı bu ihtiyaç giderek büyüyor. Büyüyen ihtiyaçlar karşısında girişimcilerde boş durmuyor booking.com unda kapanması ile birlikte kapıda ödeme yapılabilen yerli girişimlerde hızla artmaya ve gelişmeye devam ediyor. Otel internet sayfaları 2 çeşit olarak göze çarpıyor ilk çeşit tur operatörlerinin anlaşmalı oldukları otelleri web siteleri üzerinden kredi kartı ile satış yaptıkları web siteleridir. İkinci çeşit ise booking tarzı daha çok otelle anlaşmalı ve ödemelerin daha çok otele girişte yapıldığı rezervasyon sitesi çeşitidir. Yazımızın devamında ülkemizde en fazla kullanılan otel bulma sitelerini inceleyeceğiz.

 

Booking.com

booking.com

Türkiye’den ülke içi otel rezervasyonu yasal engellerden dolayı hala mümkün olmayan web sitesi yurt dışına yapılacak seyahatler için hala en iyi otel bulma web sitesi olarak göze çarpıyor. Web sitesinden Dünya’nın dört bir yanındaki otelleri fiyat ve diğer avantajlarına göre karşılaştırarak ödeme yapmadan rezervasyonlarınızı yaptırabilir ve daha sonra otelin kurallarına göre iptal edebilir ya da kapıda ödeyerek otel rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dünya çapında oldukça geniş bir otel ağı ve kullanıcısı bulunan rezervasyon sitesi bu gücü sayesinde otellerden oldukça uygun fiyatlar alabilmekte ve diğer rezervasyon sitelerine oranla kullanıcılarına daha uygun fiyatlar sağlayabilmektedir. Ülkemizde yurt içi rezervasyonlara kapanması ile birlikte otelz, odamax givi aynı sistemle çalışan yurt içi girişimlerde ortaya çıkmaya başlamıştır. Boooking.com adresinden web sitesini ziyaret ederek otel rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

OtelZ.com

otelz.com

booking.com un açığın değerlendirerek yerli bir firma olarak Türkiye pazarına giren web sitesi kapıda ödeme yapılabilen otel bulma siteleri arasında en iyiler arasında olmayı başardı. İhtiyaca hemen cevap veren ve booking ten yurt içi rezervasyon yapan misafirlerin beklentilerini karşılayan web sitesi kısa sürede büyüdü. Rezervasyonunuzu kredi kartı ile değilde otele girişte yapmak istiyorsanız bu sistemle çalışan nadir web sitelerinden biridir. Fakat rezervasyonunuzu yaparak otele gitmeme gibi bir durumunuz olursa bazı promosyonlu oda tiplerinde otelin sizden kesinti yapacağını unutmayınız. Bu gibi durumlar ile muhatap olmamak açısından rezervasyon iptaline izin veren oda tiplerinden almaya özen gösterebilirsiniz.  Otelz.com web sitesine girerek konaklama istediğiniz şehri ya da bölgeyi ve tarihlerinizi yazmanız yeterli olacaktır. Listelenen oteller arasından dilediğinizi seçerek rezervasyon sırasında ödeme yapmadan rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Web sitesine Odamax.com adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

Odamax.com

odamax.com

Etstur tur operatörünün web sitesi olan odamax.com üzerinden yaptığınız rezervasyonların ödemesini kapıda ödeme yapabilir ve geniş otel yelpazesi arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Rezervasyon şekli bakımından booking.com ve Otelz.com tarzında bir web sayfasıdır. Otelz.com gibi booking.com un Türkiye pazarından çekilmesi ile birlikte pazar giriş yapan web sitesidir. odamax.com da bu boşluğu iyi değerlendirmiş ve Otelz firmasına rakip olarak pazar giriş yapmıştır. Web sitesinden ülkemizde bulunan bir çok otelin rezervasyonu yaptırmanın yanında voyage gibi sadece gibi ETS tur da olan otelleri de kapıda ödeme avantajı ile rezervasyon imkanı sunuyor. Kullanıcı deneyimi bakımından da kullanıcılar tarafınca oldukça beğenilen bir web sitesidir. Odamax.com web sitesine girerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

Hotels Combined

hotelscombined.com

Bu web sitesi sayesinde istediğiniz destinasyonda otel arayabilirsiniz. Bu site 6 milyon oteli bünyesinde çalıştığı tur opretörlerinden ve rezervasyon sitelerinden çekerek fiyat ya da kalite sırasına göre en iyi fiyat garantisi ile sıralıyor. Trivago tarzı çalışan site Dünya çapında oldukça kullanılan bir web sitesi ayrıca Türkçe dil desteği de mevcut. Otel konaklama hizmeti almadan mutlaka tüm otel arama sitelerinden karşılaştırın ve en uygun fiyatı bulun. booking.com tarzı çalışan sitelerden farkı tüm tur operatörü sitelerinden aynı otel için fiyat toplayarak tüm seçenekleri size göstermesidir. Yani tek tek web siteleri gezerek fiyat araştırmak yerine bu tarzda çalışan web sitelerine girerek tüm fiyatları kolayca karşılaştırabilir ve dilediğiniz web sitesinden rezervasyonunuzu kolayca yaptırabilirsiniz. https://www.hotelscombined.com/ web sayfasına girerek otel karşılaştırmanızı hemen yapabilirsiniz.

5 – Google Hotel Finder

Artan otel arama sorguları ile birlikte google arama motoru da bünyesine bir hotel arama motoru ekledi. Google arama motoru bünyesinde bulunan tüm teknolojileri kullanarak en iyi otel sonucunu getirmektedir. Reklam veren tur operatörlerinden otelleri toplayarak karşınıza sıralar siz istediğinizi seçerek tur operatörü sayfasına yönlendirir ve rezervasyon işlemi bu şekilde sonuçlanır.

6 – Hotels.com

Benim en çok sevdiğim otel arama motorlarından bir tanesinde hotels dir. Booking kullanıma kapandıktan sonra rezervasyonlarımı genellikle bu arama motorundan yaparım. Genellikle fiyat olarak diğer sitelerden uygun olması yanı sıra 10 geceleme yaptığınız taktide 1 geceleme hediye vermesi de devamlı konaklama yapanlar için oldukça önemli bir özellik olarak ortaya çıkmaktadır.

7 – Trivago

Ülkemizde sıkça reklamlarda gördüğümüz Trivago otel karşılaştırma siteleri arasında en iyi site olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Otel konaklama seçeneğinin yanı sıra daha ekonomik seçenek olan hostelleri değerlendirebilirsiniz. Hostel nedir sayfamızı ziyaret ederek hostel konaklaması hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

Talep İstek Formu