En Kolay Oturma İzni Veren Ülkeler

Ülkemizde son zamanlarda kötüleşen ekonomik şartlar ve zorlaşan geçim şartları ile birlikte bir çok kişi iyide iyiye yurt dışına taşınmak ve hayatlarını yurt dışında sürdürmeyi düşünmektedirler. Bir çok insan bu konuda harekete geçmesine rağmen büyük bir kısmı ise bunu nasıl yapabilirim araştırması içerisine girmiştir. Yurt dışında çalışmak, yaşamak isteyen birçok insan bazen konu ile ilgili kulaktan dolma bilgilere sahiptir.

Aslında bilinenin aksine bir çok ülkeden oturum izni almak oldukça kolaydır. Tabi bazı ülkelerinde bir o kadar zor hatta imkansız olabilmektedir.Bu yazımızda zorluk sırasına göre zordan kolaya doğru En kolay oturma veren ülkeler hangileri olduğunu konusunda sizlere ayrıntılı bilgi vererek bu konu hakkında bilgi kirliliğini engelleyecektir. Ülke ekonomisini ve gelişimini daha iyi bir konuma taşımak amacı ile çeşitli imkanlar ile oturma izini veren ülkeler;

Amerika Birleşik Devletleri

amerika

Dünyanın süper gücü olan Amerika Birleşik Devletleri’nin oldukça kalabalık nüfusu olmasına karşın her yıl binlerce kişiyi vatandaş yapmaktadırlar. Amerika Birleşik Devletleri’nin vatandaşlığını almak için belirlenmiş bölgelerde beş yüz bin dolarlık yatırım ya da bir milyon dolar kaynaklı bir şirket kurulması gerekmektedir. Yatırımdan beş yıl sonra Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı şartları yerine getirilmiş olmaktadır.


Almanya

almanya

En avantajlılar arasındadır. Almanya’da iki yüz elli bin Euro değerinde iş kuran kişilere oturum izni vermektedir. Bu sayede Almanya’da iş imkanı fazlalığını hedeflemektedir. Oturma izninden sonra vatandaşlık hakkı verilmektedir.

Dominik Cumhuriyeti

dominik

Tek bir kişi oturum izni ya da vatandaşlık almak istiyorsa yüz bin dolarlık yatarım ile bunu gerçekleştirebilmektedir. Fakat ailesi ile olduğunda iki yüz bin dolar gibi bir miktar belirlenmiştir.

Letonya

letonya

Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında yer alan ve en kolay oturma izini veren ülkeler arasında olan Letonya’da oturum izni almak oldukça kolaydır. Ülkede bulunan büyük şehirlerden birinde yüz kırk üç bin Euro ve ya üzeri bir ev almak oturum izni almanızı sağlamaktadır. Letonya’nın kırsal kesimlerinde ev fiyatları yetmiş bin Euro’ya kadar düşmektedir.


İrlanda

irlanda

Dört yüz bin Euro değerinde alacağınız bir gayrimenkul ile İrlanda’da oturum izni alabilirsiniz.


Kanada

kanada

Kanada’nın oturma izini vermesi diğer ülkelere göre farklıdır. Sekiz yüz bin dolarlık banka hesabının yanında dört yüz bin dolarlık bir yatırım fonu ile oturma izini alınabilmektedir.

Makedonya

makedonya

Ülke ekonomisi açısından gayrimenkul aracılığı ile oturum izni veren ülkeler arasındadır. Kırk bin Euro değerinde alınan bir gayrimenkul ile oturum izni alınabilirken. Dört yüz bin değerinde alınan bir gayrimenkul ile kalıcı olarak Makedonya vatandaşlığı alınabilmektedir.


Urugay

uruguay

Bin iki yüz dolar ve üzerinde kazancı olan herkes üç yıl süreli oturma izni alabilmektedir.

 

Talep İstek Formu