En Popüler Otobüs Firmaları

Şehirler arası yolculuklarda en çok tercih edilen kara yolu taşımacılığı, diğer ulaşımlara göre daha uygun, güvenilir fiyat ve performans acısından en kullanışlısıdır. Otobüs firmaları bu durumun farkındalığından dolayı büyük bir rekabet içerisindedir. Rekabet ise daha iyi hizmet ve fiyat oluşmasına sebep olmaktadır. Seyahat için en popüler otobüs firmaları;


Ulusoy

ulu soy otobüs bileti

1937 yılında kurulmuş ve 80 yıllık bir deneyim ile hizmet vermekte olan Ulusoy turizm, deneyimin verdiği güç ile öncü otobüs firmalarındandır. 320 otobüse sahip filosu ile 3.5 milyona yakın yolcu taşıyabilmektedir. Superbrands ödülünü almış olan ilk otobüs firmasıdır. Otobüslerinde son teknoloji ve konforu tercih etmesi ve fiyatlarını müşteri dostu belirlemesi ile birlikte oldukça fazla olan sefer sayısı ile hizmet kalitesini arttırmaktadır.

Metro

metro turizm otobüs bileti

Türkiye’nin en çok otobüsüne ve en çok sefere sahip olan otobüs firmasıdır. 1460 aracı ile günde ortalama 1300 farlı seferi ile yılda tahmini ortalama ile 18 milyona yakın yolcuya hizmet vermektedir. Şehir içerisinde 400 adet aracı ile de otogardan servis hizmeti vermektedir. Detaylı bilgi İçin Metro Turizm sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Varan

varan otobüs bileti

1940 senesinde temelleri atılmış, 1946 senesinde ise İstanbul-İzmit arası ilk seferlerine başlamıştır. Türkiye geneline yayılmaya başlayarak 2bin personel ve 100 e yakın lüks araç filosu ile düzenli kaliteli seferler yapmaktadır. Üst seviye hizmetli politika edinmiştirler. Türkiye’nin ilk bağımsız mola merkezini Bolu Dağı’na açarak, müşteri memnuniyeti ve sağlığını düşündüğünü göstermiştir. Fakat son yıllarda faaliyetlerine son vererek tüm seferlerini kaldırmıştır. Faaliyetlerini durdurması hakkında Varan Turizm sayfasından detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kamil Koç

kamil koç otobüs bileti

1926 senesinde kurulduğu için Türkiye’nin ilk otobüs firması unvanına sahiptir. 92 yılın verdiği tecrübe ve deneyim ile otobüs firması sektöründe öncü bir niteliği vardır. 4 bin civarı çalışan, 1100 civarı lüks araç filosu, 67 vilayet, 271 ilçe ve toplam 861 bilet satış noktası ile 2015 senesi itibari ile 17 milyona yakın yolcuya hizmet vermektedir. Firma hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Kamil Koç sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Nilüfer

nilüfer otobüs bileti

“Güvenli Ellerdesiniz” sloganı ile prensibini göstermektedir. Müşterilerini memnun etmek üzerine yaptığı çalışmalar ile ekonomik, konforlu ve standartların üstünde hizmet ile popüler otobüs firmaları arasında yer almaktadır. Gelişen teknolojiyi ve konforu filosuna eklemektedir. Ne olursa olsun müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta olan Nilüfer Turizm, Bursa merkezlidir. Daha detaylı bilgiler almak için Nilüfer Turizm sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Talep İstek Formu