Otobüs yolculuğunu keyifli hale getirmek için ipuçları

Otobüs, şehirlerarası seyahat için vazgeçilmezdir. Birde otobüs firmaları arasında ki rekabet ile verilen hizmetin iyi olması ve otobüs bileti fiyatında yaptıkları kampanyalar ile tercih edilmesi artmaktadır. Fakat bazı yolculuklar oldukça kötü geçebilmektedir ve bu durumda neden otobüs bileti aldım? Gibi sorular sormaya başlayabilirsiniz. Bu gibi kötü durumlardan etkilenmemek ve otobüs yolculuğunu daha keyifli hale getirmek istiyorsanız bu öneriler tam size göre olacaktır.


 Koltuk seçimi

otobüs koltuğu resmi

Otobüs yolculuğu için seçilen koltuk oldukça önemlidir. Genel olarak herkesin ilk seçeneği cam kenarı olmaktadır. Fakat iki kişilik koltuklu otobüslerde cam kenarı seçmek pekte mantıklı bir seçenek olmamaktadır. Koridor tarafında ki koltukta oturduğunuzda kimsenin geçmeyeceği zamanlarda bacaklarınızı uzatarak, rahatlamasını ve kan dolaşımının düzelmesini sağlamış olursunuz. Cam kenarından vazgeçemiyorsanız. Çoğu otobüs firmaları 2+1 tipli otobüs kullanmaktadır. Bu tekli koltuklar size aynı konforu sağlayacaktır.

El çantası

el bagajı

El çantası, sırt çantası ve bilgisayar çantasını bagaja koymak istemezsiniz. Üst tarafta bulunan alana koyacağınız zaman aklınız hep onda kalacağı için genel olarak ayakların altına konulmaktadır. Fakat bu durumda zaman geçtikçe ayaklarınız rahatsız olacak ve zaten dar olan alanın iyice daralmasını sağlayacaksınız.


Uyku

otobüs uyku

Klima sisteminin iyi olması ile bile o kadar insanın dışarı saldığı karbondioksiti temizlemeye yetmeyebilir. Bu sebep ile yolculuk başlar başlamaz uyumak yerine belirli bir zaman sonra uyumak daha iyi olacaktır. Herhangi bir ses ile rahatsız edilmeyeceğiniz gibi oksijen azalması sonucu iyi bir uyku çekebilirsiniz.

İkramlar

otobüs ikramları

İkramları geri çevirmemelisiniz. Yiyeceğiniz ufak bir kek parçası ile kan şekeriniz dengeleneceği için herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. İçecekler ise sıvı almanızı sağlayacak böylelikle kaybettiğiniz sıvıların vereceği zararları önlemiş olacaksınız.


Molalar

otoobüs molaları

Özellikle kış aylarında yapılan otobüs yolculuğunda birçok insan mola esnasında otobüsün içerisinde beklemeyi tercih eder. Fakat bu durum oldukça yanlıştır. Çünkü oksijen almak, dolaşarak kan dolaşımını düzenlemek oldukça önemlidir.

Kargaşa

Özellikle otobüs yolculuğunun bitmesine az kalmışken, insanların heyecanlanmasından olsa gerek yolcu ve şoför tartışmaları başlayabilmektedir. Böyle bir duruma kapılarak tartışmaya müdahil olmak, yolculuk boyunca kasılmış sinirlerinizi daha da kasabilir.


Diğer otobüs firmaları hakkında bilgi edinmek için Otobüs Firmaları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Talep İstek Formu