Pegasus İletişim 444

Türkiye için yalnız yerel ücretlere tabidir.

Bilet İşlemleri 5502 Türsab Numarası ile Aymila Turizm Seyahat Acentesi Üzerinden Yapılmaktadır.

Online uçak bileti için Uçak bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hava yolları ile ilgili uçak bileti satın alma, bilet değişikliği yapma, bilet iptal yapma, fazla bagaj ekleme, evcil hayvan rezervasyonu, hava limanı servisleri gibi konularda yardım almanız gerekebilir. Hava yolunun ücretli 444 iletişim çağrı merkezini aramak yerine alternatif olarak Pegasus İletişim hattımız 0850 241 1 849 numaramızı arayarak işlemlerinizi ücretsiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Pegasus  İletişim: (0850) 241 1 849

Pegasus Telefon : (0850) 255 1 003

Pegasus Airlines Hakkında

Pegasus Hava yolları ülkemizde low cost olarak çalışan ve uygun fiyatları ile yolcularına ucuz seyahat etme şansı tanıyan en önemli firmalardan birisidir.  Low cost kavramı, Hava yolu bazı konularda tasarruf sağlayarak uçak bileti fiyatlarını daha ekonomik vermektedir. Hava yollarının fiyatlarını daha uygun hale getirmek için bagajsız seyahat alternatifi yanında uçak içi yiyecek gibi çeşitli hizmetleri extra olarak fiyatlandırmaktadır.

Hava yolları yolcularına 1989 yılından beri hizmet vermekte olup, hava yolu firmaları arasından en ön büyük firmalarından birisidir. Kaliteli hizmet sunmayı amaç edinmiş firma Türkiye’nin ilk low cost yani düşük maliyetli firması özelliği taşımaktadır bu kapsamda yolcuların a düşük maliyet sistemiyle hizmet vererek uygun fiyatlı seyahat olanağı tanıyan ve bunun yanında diğer ek hizmetleri de isteğe bağlı ücret karşılığında satışını gerçekleştirmektedirler. Genç ve dinamik uçak filosu ile tüm yenilikleri takip eden ve ayak uyduran önemli bir firmadır.

Türkiye’nin ilk özel hava yolu olması özelliğini de taşıyan Pegasus hava yolları, Sabiha Gökçen hava limanı merkezli iç ve dış hat hatlara zamanında kalkış politikası ile kısa ve orta uzaklıktaki hatlarda diğer hava yollarına nazaran uygun fiyatlı ulaşım sağlar. Pegasus Uçak bileti İnternet sitemizden online olarak kontrol edebilir dilerseniz telefon aracılığı ile bilet hattımızdan satın alabilirsiniz. Hava yolunun filosunda bir çok uçak bulunmaktadır. Bunların adetini söyleyecek olursak 6 adeti İzair’in ve bir tanesi de Pegasus Asia firmasına ait olmak üzere farklı markalarda toplamda 58 adet uçağı bulunmaktadır. 1 tane b 737-400 52 tane b 737-800 5 tane a 320-21

Pegasus İletişim Alabileceğiniz Hizmetler

pegasus iletişim

Her hangi ekstra bir ücretle karşı karşıya kalmadan 0850 241 1 849 nolu uçak bileti iletişim numaramızı arayabilirsiniz. Bilet hattımızın Türkiye’de tüm mobil ve sabit operatörler tarafından yerel araba ücretlendirmesi ile ücretlendirilir. Ekstra ücret almayan çağrı merkezimizi arayarak tüm bilet işlemlerinizi en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bilet İletişim sayfamızı ziyaret ederek çağrı merkezimiz hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Bilet Hattımızdan alabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir.

 • Uçak Bileti Satın Alabilirsiniz.
 • Bilet Fiyatları Sorgulayabilirsiniz.
 • Bilet değişikliği yapabilirsiniz.
 • Bilet iptal işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 • Koltuk seçimi yapabilirsiniz.
 • Uçak içi ücretli ikram satın alabilirsiniz.

Pegasus iletişim 444 ile Uçak Bileti Nasıl Satın Alınır ?

Pegasus uçak bileti satın almak için çeşitli yollar bulunmaktadır. Bu yolların bir tanesi online olarak uçak bileti satın almaktır. İkincisi ise telefon ile arayarak telefon üzerinden kart numaranızı tuşlayarak uçak biletinizi satın almak olacaktır. Çoğu müşterinin tercihi çeşitli web sitelerinden online olarak bilet satın almaktır. Fakat bazı müşterilerimiz de Pegasus iletişim hattı nı arayarak uçak bileti satın almaktır. Eğer çağrı merkezi numaramızı arayarak uçak biletinizi satın almak isterseniz sırasıyla aşağıda belirttiğimiz şekilde uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

 • 0850 241 1 849 nolu Uçak Bileti İletişim Numarasını Arayın.
 • Müşteri Temsilcimize Kalkış, varış, Uçuş Tarihi, Dönüş Tarihi, ve kişi sayısı gibi bilgileri verin.
 • Müşteri temsilcimiz sizin için en uygun uçuş seçeneklerini sizin için araştıracak ve bilginize sunacaktır.
 • Dilediğiniz uçuşu seçerek Yolcu isim, soy isim, doğum tarihi, tc numarası gibi bilgileri çağrı merkezi çalışanımıza vermelisiniz.
 • Kredi kartı numaranızı güvenli tuşlama sistemi ile telefonunuz ile girerek ödemeyi yapabilirsiniz.
 • Uçak bileti bilgileriniz çağrı merkezi çalışanımıza vereceğiniz telefon ve mail bilgilerine gönderilir.
 • Kimliğinizle hava limanına bir saat önce giderek uçuş kartınızı alarak uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İyi Yolculuklar…

Bu işlemlerin dışında bazı işlemler içinde Pegasus Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bizi aradığınızda eğer yetkili olduğumuz bir işlem olmadığını anlarsak sizi yetkili müşteri hizmetleri numarasına yönlendiririz ve işlemlerinizin yapılması için size elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışırız. Bu gibi durumlarda anlayışınız göstereceğinizi umuyoruz.

Pegasus İletişim 444 Hattı Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

2014-2015 ve 2015-2016 yılları verilerini kontrol ettiğimizde hava yolu taşımacılığının artmış olduğunu görmekteyiz. Yolcu oranlara baktığımızda daha az da olsa, problemlerinde aynı oran doğrusuna yakın bir eğim çizerek arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Oluşabilecek problemlere analitik ve ayrı ayrı spesifik yaklaşacak olursak  bu problemlerin başında yolcu hataları ve İnternet üzerinden oluşan problemler gelmektedir. Burada şunu söylemek istiyoruz; Yolcular İnternet üzerinden yaptığı işlemlerde hataların oluşturulma ihtimali biraz yüksek oluyor. Bir hata oluştuğunda ,aksaklıkla karşılaştığınızda  ya da direk çağrı merkezi ile irtibat kurmak istediğinizde deneyimli ve bilgili temsilcilerimiz ile acentemizin aracılığı ile Pegasus iletişim hattını  arayabilirsiniz 0850 241 1 849.

Pegasus Hava Yolları Resmi Çağrı Merkezi Ücretlendirmesi

Hepimiz iyi biliriz bir firmanın çağrı merkezine ulaşmakta çektiğimiz sıkıntıları. Bunları biraz örnekleyelim hava yolu firmasından uçuş tarihinden önce bilet aldınız diyelim; tabi dünyada her şey olabiliyor! uçak gününe bir kaç gün kala başınıza bir iş geldi ve uçuşunuzu gerçekleştiremeyeceksiniz. Herkesin yaptığı gibi sizde hemen telefonu aldığınız gibi hava yolu firmasının çağrı merkezini arar biletinizi değiştirmek yada iptal etmek istersiniz. Fakat şu an bu yazıyı bile okurken ne kadar uzun ve zahmetli bir iş olduğunu düşündüğünüzü anlar gibiyiz.

Hava yolu firmasının çağrı merkezini aradınız sizi dakikalarca bekletirler tabi bu ülkemizdeki çağrı merkezlerinin genel sorunu nedense talebe göre değilde ekonomi yapmak için hep az personel istihdam ediliyor buda çağrı merkezine ulaşmaya çalışan yolcuların yada başka bir değişle müşterileri hep zora sokuyor. Daha sonra müşteri hizmetleri temsilcisi telefonu cevaplıyor, işlem yapmak içinde sizi dakikalarca hatta bekletiyor. Sırf bu işlemi yapmamak adına bazen bileti yakmayı bile düşünüyorsunuz değil mi? Dakikalar geçtikten sonra işleminizi nihayet tamamlıyorsunuz ve belli bir ücretle biletinizi değiştiriyorsunuz.

Fakat bizce unuttuğunuz bir şey var! Pegasus Hava yolu resmi maalesef ücretsiz değil çoğu firma gibi bu firma da bu hizmet için ücret talep ediyor.  Örneklendirecek olursam firmayı aradınız bilet değişiklik için 50 TL ödediniz ve bu görüşme tam 30 dk sürdü üzgünüz ama telefon faturanızda size bir süpriz var 1,5 TL den 45 TL aldığınız hizmet için para ödemeniz gerekecek. Sabiha Gökcen İletişim hattını aramanızda malesef çözüm değil. Fakat Pegasus Çağrı merkezi anlamında ücretsiz hizmet sunan Çağrı Merkezimiz den bu hizmeti alsaydınız sadece bilet değişik ücreti olan 50 TL yi ödeyerek işleminizi bitirmiş olacaktınız. Acentamızın çağrı merkezi ise ekstra bir ücret talep etmemekle birlikte yerel ücretler ile ücretlendirilmektedir.

Pegasus Hava Yolları Bagaj Kuralları

 • Süper Eko paket:  Bu paket aslında bagaj için açılmış bir pakettir. Yurt içi satışı yoktur, yurt dışı uçuşlarında da alt bagaj almayacak yolcular için bilet fiyatında büyük indirim sağlamaktadır. Alt bagaj hakkı yoktur.
 • Eko paket: İç hatlarda 15 Kg, Dış hatlarda ise 20 Kg alt bagaj hakkı olmaktadır. (El bagajı 8 Kg’dir.)
 • Avantaj paket: İç hatlarda 20 Kg, Dış hatlarda 20 kg olarak belirtilmiştir. (El bagajı 8 Kg’dir.)
 • Business Flex: İç ve dış hatlarda 20 Kg bagaj olmaktadır. Ama el bagajı 12 kg olarak tanımlanmıştır.

Ek bagaj hakkı bulunmaktadır. Yolcular belirli miktar bir ücret ödeyerek ek bagaj satın alabilirler. 5,10,15 kg gibi paketler bulunmaktadır. Paketin dışında kilo hakkı alamazsınız. İç hatlarda 5 kg’lik paket 20 TL olarak ücretlendirilir. Artan kilolarda aynı fiyatla artar. Dış hatlarda ise 5 Kg 63 TL olarak hesaplanır. Bu tutarlar değişiklik gösterebileceği için paketi alırken tekrar kontrol etmelisiniz. Ayrıca hava limanında fazla çıkan bagajlar cezalı olarak ücretlendirmeye tabiidir. Söylediğimiz paket fiyatlarından farklı bir ücretlendirme yapılmaktadır.

Pegasus Koltuk Seçimi

Pegasus’ta koltuk seçimleri ücretli otomatik yapılığı zaman ücretsiz, el ile seçildiği zaman ücretli olarak yapılmaktadır. Koltuk Ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. Uçuşunuzun güncel koltuk seçim ücretleri için lütfen bizi arayın.

İç hatlarda bir kişi fiyatları

 • Pencere yanı ve koridorlar 15 TL
 • Ön sırada bulunan koltuklar 17 TL
 • Ekstra diz mesafeli koltuklar ise 26 TL olarak ücretlendirilir.

Dış hatlarda bir kişi fiyatları

 • Pencere yanı ve koridorlar 87 TL
 • Ön sırada bulunan koltuklar 94 TL
 • Ekstra diz mesafeli koltuklar ise 126 TL olarak ücretlendirilir.

Talep İstek Formu