Thy, Atlas Global Pegasus Enflasyonla Topyekün Mücadele İndirimi

Bilindiği gibi son zamanlarda yükselen enflasyon ile mücadele kapsamında hazine bakanı Berat Albayrak Enflasyon ile topyekün mücadele planını açıklamış ve bir çok firma bu kampanyaya destek olacağı sözünü vermişti. Bu kampanyanın açıklanması ile birlikte kampanya hava yolu firmalarına da sıçradı. Hemen harekete geçen Thy, Pegasus ve Atlas global hava yolu firmaları %10 dan başlayan indirimleri yolcularına sunmaya başladı. Kampanyalar hava yolu yolcuları tarafından oldukça beğeni ile karşılandı ve uçak bileti satışlarında patlama yaşandı. Peki bu indirimlerden nasıl yararlanabilirsiniz ve hangi firma ne kadar enflasyonla topyekün indirimi yapıyor işte detaylar.


Türk Hava Yolları Enflasyon ile Topyekün Mücadele İndirimi

Türk hava yolları açıkladığı Topyekün indirimi ile yolcularına %10 indirim yapmaya başladı. İç ve dış hat seferler faydalanan indirimler yolcular tarafından çok beğenildi. İlgili indirimden faydalanmak için 0850 500 0 777 nolu çağrı merkezini arayarak uçak biletini satın almanız gerekiyor. Müşteri temsilcisine ilgili indirimden faydalanmak istemeniz halinde müşteri temsilcisi %10 indirim yaparak bilet satış işlemlerinizi gerçekleştiriyor. Fakat 20 TL li hizmet bedeli ve vergi kısmında indirim sağlanmıyor. Bu tutarlar düşülen tutar üzerinden %10 hesaplanarak indirim sağlanarak bilet satın alma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Konu ile ilgili twiterdan açıklama yapan Thy Genel Müdürü Bilal ”Ekşi THY her zaman milletinin gururu ve destekçisidir” şeklinde twit paylaştı.


Kampanya detayları şu şekilde ;

Kampanya kapsamında vergi ve harçlar hariç ücretler üzerinden yüzde 10 indirim uygulanır.

– Kampanya, iç hat ve Türkiye çıkışlı dış hat ücretlerinde geçerlidir.

– İndirim, yalnızca Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından gerçekleştirilen Ekonomi Sınıfı (Economy Class) uçuşlarda geçerlidir.

– Kampanya, 12 Ekim 2018 – 31 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenen biletler ve 12 Ekim 2018 – 31 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen uçuşlarda geçerlidir.

Atlas Global Enflasyon ile Topyekün Mücadele İndirimi

Atlas Global hava yolu firması ise kampanyayı daha da öteye taşıyarak indirim oranlarını %20 olarak açıkladı. İndirimden faydalanacak son tarih işte 27 Aralık olacak. Atlas globaldan yayınlanan mesajda ”Ekonomileri güçlü olan ülkelerin şirketleri de güçlü olur. Bu bakış açısıyla ülkemizde son aylarda artan enflasyonu düşürme kampanyasına önemli bir destek verme kararı aldık” şeklinde ifadeler kullanıldı. İndirimden faydalanmak için ise 0850 500 0 777 nolu numarayı aramak ve uçak biletini telefon aracılığı ile satın almak gerekiyor.

Pegasus Enflasyon ile Topyekün Mücadele İndirimi

Ülkemizin önde gelen hava yolu firmalarından olan Pegasus ise kampanyaya %20 indirim ile katıldı. İç ve dış hat biletlerinde indirim uygulayacak olan Pegasus ise kampanya koşullarını aşağıdaki gibi açıkladı.


Pegasus uçak bileti satın alma tarihi 11-12 Ekim tarihleri arasında kısa süreliğine yapılacak.

Uçuş Tarihi: 1 Aralık 2018 – 30 Mart 2019.

– Kampanya sadece flypgs.com ve Pegasus Mobil uygulaması üzerinden satın alınan biletlerde geçerli.

– İndirim iç hatlarda Eko paket ücreti üzerinden uygulanıyor.

– Eko paket dışındaki paketler için sadece bilet fiyatı üzerinden indirim uygulanacak.

– Bilet fiyatı üzerine eklenecek ek hizmetler (koltuk, yemek, bagaj gibi) ve paketler ayrıca ücretlendirilecek.

– Yurt dışı uçuşlara bağlantı veren yurt içi uçuşlar kampanyaya dahil değildir. Örneğin Ankara-İstanbul-Amsterdam uçuşunuzdaki Ankara-İstanbul uçuşu kampanyaya dahil değildir.

– Yurt dışı uçuşlara bağlantı veren yurt içi uçuşlar kampanyaya dahil değildir. Örneğin Ankara-İstanbul-Amsterdam uçuşunuzdaki Ankara-İstanbul uçuşu kampanyaya dahil değildir.

 

Talep İstek Formu