Thy Eksik Mil İşleme Nasıl Yapılır

Thy ve Anadolu jet uçuşlarında kullanılan Miles&Smiles hesabınıza bazı uçuşlarda mil işletmeyi unutuyor ve daha sonra eksik mil işleme işlemlerini nasıl yapacağını bilmiyorsanız sizin için adım adım bu işlemi nasıl gerçekleştirmeniz konusu yanı sıra milin ne olduğunu ve nasıl kazanıldığı gibi detaylı bilgiler vermek istedik.

Daha detaylı bilgi için yada Thy uçak bileti satın almak için Thy İletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Thy Miles Smiles Nedir ve Nasıl Mil Kazanılır ?

Türk Hava Yolları yolcu sadakat programı kapsamında bilet almak için kazanılan puana mil denilmektedir. Thy veya Anadolu jet hava yolları ile yaptığınız her ücretli uçuştan mil kazanırsınız. Ayrıca Garanti bankasının kredi kartı olan Miles and Smiles kredi kartı kullanarak ta yaptığınız alışverişlerden puan kazanabilirsiniz. Kazanılan mil puanları biriktirerek daha sonra bu puanlar ile ücretsiz olarak uçak bileti düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca son zamanlarda Garanti bankasına ek olarak QNB Finansbank tarafınca da THY ile anlaşılarak bu bankadan Alacağınız Miles And Smiles kredi kartı aracılığı ile de yapmış olduğunuz alışverişlerden mil puanı kazanma şansı elde edebilirsiniz.


Eksik Mil İşleme

Uçuş yaparken ya da bilet satın alırken uçuşunuzu mil hesabına ekletmeniz gerekiyor. Eğer ekletmezseniz yaptığınız uçuştan mil kazanamıyorsunuz. Mil hesabınızı yeni açtıysanız geçmişe yönelik bir yıl süresinde yaptığınız tüm uçuşlarınızı eğer daha önceden işlenmedi ise mil hesabınıza işleyebilir mil kazanabilir ve kazanılan mil ler ile ücretsiz uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Peki nasıl yapılır eksik mil işleme işlemi ?

Eksik mil işlemek için öncelikle mil numaranızı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Eğer mil şifrenizi ilk defa oluşturuyorsanız Miles & Smiles adresini ziyaret ederek şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer daha önceden ilk üyeliğinizi oluşturdu ve şifrenizi hatırlamıyorsanız güvenlik sorusuna yanıt vererek yeni bir şifre oluşturabilir ya da 444 0 849 Thy İletişim hattını arayarak 1 i tuşlayarak yeni şifre oluşturulması için yardım isteyebilirsiniz.


Bu bilgiler ile Thy resmi internet sitesinden miles&smiles hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra Mil işlemlerim sekmesine girerek eksik mil işleme talebi gönder butonuna tıklayarak bu talebinizi THY firmasına iletmeniz gerekmektedir.

Bu talebinizi iletirken Uçak biletinizi, boarding kartınızı ve miles&smiles üyeliğiniz uçuştan sonra açıldı ise geçerli kimlik kartı ya da pasaport görüntünüzü iletmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra gerekli birim tarafından talebiniz incelenir ve eksik olan mil tutarları mil hesabınıza işleme işlemi gerçekleştirilecektir.

Eğer bütün bu bilgilere rağmen sorun yaşamaya devam ediyorsunuz Thy Geri Bildirim Formu Nasıl Doldurulur sayfamızı ziyaret ederek geri bildirim formu düzenleyebilirsiniz.

 

Talep İstek Formu